Jak dlouho může můj pes nosit elektronický obojek?

Toto je jedna z častějších otázek majitelů psů. Pro ty, kteří používají elektronický obojek pro svého psa, je nejdůležitější si uvědomit, že elektronický obojek je výcvikovým zařízením. Mělo by se používat pouze na tréninky a pes to nemůže nosit 24/7. Níže najdete několik věcí, na které budete při používání e-obojku pro vašeho psa muset dávat pozor.

Velikost E-obojku

Aby byla školení efektivní budete se muset ujistit, že velikost e-obojku vašemu psovi dokonale vyhovuje. Pokud se cítí těsně kolem krku psa, může jim to způsobit nepohodlí, protože elektrody mohou psa škrabat a způsobit zranění. Na druhou stranu, pokud e-obojek je uvolněný, pak se kontaktní body psa vůbec nedotknou, takže vaše úsilí při používání e-obojku bude k ničemu. Vždy zajistěte, abyste mezi obojkem a krkem psa mohli vložit maximálně 2 prsty. Tím zajistíte, aby psovi dobře seděl, a tudíž mohl plnit svůj účel.

Nastavení

na elektronickém obojku za předpokladu, že jste svému psovi nastavili správnou velikost elektronického obojku, je dalším důležitým krokem, který budete muset udělat, vědět, jaký korekční režim a intenzitu stimulu byste na psa měli používat. Někteří majitelé cvičí psa přes e-obojek, aniž by věděli, jaké jsou jeho limity. Pro začátečníky se vždy ujistěte, že začnete nastavením nejnižší hodnoty. Budete pomalu, postupně zvyšovat intenzitu, budete se muset koukat na reakci psa, než ji budete dále zvyšovat.

Doba nošení e-obojku.

V neposlední řadě mají majitelé mylnou představu, že je v pořádku, když pes nosí obojek neustále. Bohužel se jedná o škodlivý postup, který by měl být zastaven. Existuje mnoho důvodů, proč byste to neměli dělat. Zjistíme, co by se mohlo pokazit, pokud pes nosí e-obojek po delší dobu a jak dlouho může pes nosit e-obojek.

Co se může stát, když můj pes nosí E-obojek po delší dobu?

Pokud byste ponechali e-obojek na psovi delší dobu např.  celý den, mohlo by to způsobit kožní rány na krku psa. je to nepřijemný proces, kterým by žádní psi neměli trpět. - Pokud by dlouhodobé nošení E-obojku na psu mohlo způsobit poškození kůže psa,

Jaká by byla maximální doba, po kterou by pes měl mít E-obojek na sobě?

Obecným pravidlem je, že pes by neměl nosit e-obojek nepřetržitě déle než 4 hodiny denně. Majitelé většinou toto pravidlo opovrhují, když zapomenou sundat e-obojek ze psa, což umožňuje jejich psímu kamarádovi nosit e-obojek po celou noc. Proto si budete muset po každém tréninku vytvořit návyk na odstraňování tréninkového nástroje. Pokud tak učiníte, můžete také využít příležitost prohlédnout si na krku psa zda je vše v pořádku. Dodržování těchto bezpečnostních pravidel vám zajistí skvělý tréninkový čas se psem!