Jak dlouho může můj pes nosit elektronický obojek?

To je jedna z nejčastějších otázek majitelů psů. Pro ty, kteří používají elektronický obojek, je nejdůležitější si uvědomit, že elektronický obojek je výcvikové zařízení. Měl by se používat pouze k výcviku a pes jej nemůže nosit 24 hodin denně. Níže naleznete několik věcí, na které je třeba dávat pozor při používání elektronického obojku pro psa.

Velikost obojku

Aby byl výcvik účinný, musíte se ujistit, že velikost elektronického obojku vašemu psovi dokonale sedí. Pokud je psovi na krku těsný, může mu způsobit nepohodlí, protože elektrody mohou psa poškrábat a způsobit mu zranění. Na druhou stranu, pokud je elektronický obojek volný, kontaktní body se psa vůbec nedotknou, takže vaše snaha o používání elektronického obojku bude zbytečná. Vždy dbejte na to, abyste mezi obojek a krk psa mohli vložit maximálně 2 prsty. Tím zajistíte, že obojek psovi dobře padne, a může tak plnit svůj účel.

Nastavení

U elektronického obojku, za předpokladu, že jste svému psovi nastavili správnou velikost elektronického obojku, je dalším důležitým krokem, který budete muset udělat, vědět, jaký korekční režim a intenzitu byste měli na psa použít. Někteří majitelé cvičí svého psa prostřednictvím elektronického obojku, aniž by věděli, jaké jsou jeho limity. U začátečníků se vždy ujistěte, že začínáte nastavením nejnižší hodnoty. Intenzitu budete pomalu, postupně zvyšovat, před dalším zvyšováním budete muset sledovat reakci psa.

Doba nošení elektronického obojku.

V neposlední řadě mají majitelé mylnou představu, že je v pořádku, když pes nosí obojek neustále. Bohužel se jedná o škodlivou praxi, která by měla být zastavena. Existuje mnoho důvodů, proč byste to neměli dělat. Pojďme se dozvědět, co by se mohlo pokazit, pokud pes nosí obojek delší dobu, a jak dlouho může pes obojek nosit.

Co se může stát, pokud můj pes nosí elektronický obojek delší dobu?

Pokud necháte obojek na psovi delší dobu, například celý den, může způsobit poranění kůže na krku psa. Jedná se o nepříjemný proces, kterým by neměl trpět žádný pes - Pokud pes nosí obojek po delší dobu, mohl by způsobit poškození kůže psa,

Jaká je maximální doba, po kterou by měl pes nosit obojek?

Obecně platí, že by pes neměl nosit elektronický obojek nepřetržitě déle než 4 hodiny denně. Majitelé toto pravidlo obvykle porušují, když zapomenou psovi obojek sundat a dovolí svému psímu kamarádovi nosit obojek celou noc. Nejlepším řešením je sundávat výcvikový obojek po každém výcviku. Pokud tak učiníte, můžete také využít příležitosti a zkontrolovat krk psa, zda je vše v pořádku. Dodržování těchto bezpečnostních pravidel vám zajistí, že si se psem užijete skvělý výcvik!