Jak používat elektronický výcvikový obojek ?

Přečtěte si pokyny dodané s obojkem. 

pexels-samson-katt-5255248

 Udělejte to dříve, než nasadíte obojek na svého psa. Existuje mnoho různých druhů elektronických výcvikových obojků a musíte vědět, jak obojek ovládat, než to na svém psovi vyzkoušíte.
 
Vložte baterie, nebo nabíjte přijímač a vysílač.
 
Než obojek nasadíte na svého psa, ujistěte se, že vše funguje. Také zkontrolujte, zda je obojek a vysílač vypnutý a nastaven na nejnižší hodnotu. Tím zajistíte, že pes nahodně nedostane impuls.
 
Nasaďte obojek na krk vašeho psa. 
 
Obojky mají malé elektrody, které se musí dotýkat kůže psa. Zajistěte, aby byl obojek dostatečně těsný, aby nespadl a aby se elektrody dotýkaly krku psa. Nedělejte moc těsně, aby to nebylo pro psa nepříjemné nebo omezovalo jeho dýchání.
 
Před zapnutím nechte obojek na svém psovi týden.  
 
Nepoužívejte obojek hned. Místo toho nechte svého psa zvyknout si. Tímto způsobem si pes místo trestu spojí obojek s dobrou náladou a zábavou.
  • Cílem použití elektronického obojku je přimět psa, aby si uvědomil, že dělá něco co se snažíte zastavit, je příčinou vibrace, zvuku, nebo impulsu. 
  • Pokud nasadíte obojek na psa a okamžitě začnete davat impuls, pes může být zmatený.

Začněte používat elektronický výcvikový obojek. 

Screenshot (36)

Začněte na nejnižší úrovni korekce a pozorujte svého psa, když jej aktivujete. 

  • Pokud váš pes nereaguje na nejnižší korekce, pomalu vysílačem zvyšte na další úroveň a zkuste to znovu.

 

Posilte povely, kterým váš pes rozumí. 

dog-training-5098572_1920

Když cvičíte psa s elektronickým obojkem, začněte povely, které pes zná. Vyslovte povel, například "sední" nebo "zůstaň" a počkejte, až váš pes zareaguje. Pokud váš pes nevěnuje pozornost, stiskněte tlačítko na vysílači a opakujte povel.

  • Nastavte vysílač na nejnižší úroveň korekce, na kterou váš pes reaguje. Pokud používáte elektronický obojek, chcete svého psa vycvičit a ne mu ublížit!
  • Chválte svého psa, jakmile zareaguje. Odměňte ho slovy "dobrý pes" nebo dobrou pochoutkou. Když cvičíte psy, chcete posílit jejich dobré chování odměnou.

 

Ovládejte špatné chování. 

Ke zvládání otravného nebo agresivního chování můžete použít elektronický obojek. Například pokud váš pes vykopává díry na zahradě, kdykoli ho necháte venku, buďte připraveni použít elektronický obojek, abyste ho vycvičili, když ho pustíte ven. Když pes začne hrabat nebo začne jakékoli jiné chování, které chcete ovládat, aktivujte vysílač. Tlačítko držte stisknuté nejdéle 3 sekundy a pak udělejte pauzu. Cílem je psa vycvičit, ne zranit.

  • Nenechte svého psa, aby vás viděl. Nedělejte tak, aby váš pes myslel, že vy způsobujete nepříjemný pocit kolem krku, když začne hrabat. Spíše chcete, aby váš pes uvědomil, že hrabání je špatné chování.