Rozdíl mezi výcvikovým a protištěkacím obojkem

Když se majitelé psů rozhodnou koupit pro svého psa elektronický obojek, mohou se setkat s různými pojmy (Elektronický výcvikový obojek, protištěkací obojek) - mohou být zmateni zejména mezi rozdíly, které existují mezi obojkem proti štěkání a výcvikovým obojkem. Každý ze zmíněných elektronických obojků má jiný účel a bude nezbytné o nich dozvědět víc.

Protištěkací obojek

wolf-1365250_1280

Protištěkací obojek je zařízení, které je speciálně navrženo tak, aby odvádělo pozornost psa od štěkání. Existují zejména tři různé způsoby, jak psa rozptýlit. Buď se jedná o vysílání impulzu, vibrace, nebo vysílání ultrazvuku. Ve většině případů protištěkací obojek upozorní na štěkání dříve, než je vydán některý z výše uvedených režimů. U obojku proti štěkání obvykle existují různé úrovně intenzity. Pamatujte také, že u obojků proti štěkání neexistuje dálkový ovladač jako u elektronický výcvikového obojku. Protištěkací obojky pro psy aktivují funkce automaticky. U některých obojků proti štěkání  lze nastavit citlivost na štěkání, stejně jako intenzitu vibrací a impulsů.

 

Elektronický výcvikový obojek 

dog-training-5098572_1920

Rozdíl mezi protištěkacím obojkem a elektronický výcvikovým obojkem spočívá v tom, že pomocí dálkového ovladače můžete spouštět různé funkce, například impuls, vibrace nebo zvuk. Výcvikový obojek umožňuje pohodlnější výcvik psa k vykonání různých povelů, které chcete psa naučit. Elektronické výcvikové obojky jsou pro většinu majitelů psů velmi oblíbené, protože mají větší kontrolu pří výcviku. Elektronický výcvikový obojek pro psa, lze použít k nápravě různých typů nežádoucího chování stejně tak i k výcviku nových povelů. Majitel nebo trenér může obojek ovládat na dálku a tak pomocí různých tlačítek na dálkovém ovladači je k dispozici široká škála výcvikových nástrojů!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení