Rozdíl mezi výcvikovým a protištěkacím obojkem

Když se majitelé psů rozhodnou koupit pro svého psa elektronický obojek, mohou se setkat s různými pojmy, které se jim prezentují. Majitelé mohou být zmateni zejména mezi rozdíly, které existují mezi obojkem proti štěkání a výcvikovým obojkem. Každý ze zmíněných obojků má jiný účel a bude nezbytné znát rozdíly mezi nimi.

Protištěkací obojek

wolf-1365250_1280

Protištěkací obojek je v podstatě zařízení, které je speciálně navrženo tak, aby odvádělo pozornost psa od štěkání. Existují zejména tři různé způsoby, jak psa rozptýlit. Buď se jedná o vysílání impulzu, vibrace, nebo vysílání ultrazvuku. Ve většině případů obojek upozorní na štěkání dříve, než je vydán některý z výše uvedených režimů. U obojku obvykle existují různé úrovně intenzity. Pamatujte také, že u obojků proti štěkání neexistuje dálkové ovládání jako u výcvikových obojků. Obojky proti štěkání aktivují funkce automaticky. U některých modelů lze nastavit citlivost na štěkání, stejně jako intenzitu vibrací a impulsů.

 

Výcvikový obojek

dog-training-5098572_1920

Rozdíl mezi protištěkacím obojkem a výcvikovým obojkem spočívá v tom, že pomocí dálkového ovladače můžete spouštět různé funkce, například impuls, vibrace nebo zvuk. To umožňuje pohodlnější výcvik psa k vykonání různých povelů, které chcete psa naučit. Výcvikové obojky jsou pro většinu majitelů velmi oblíbené, protože mají větší kontrolu nad procesem výcviku. Lze je použít k nápravě různých typů nežádoucího chování stejně tak i k výcviku nových povelů. Majitel nebo trenér může obojek ovládat na dálku a tak pomocí různých tlačítek na dálkovém ovladači je k dispozici široká škála výcvikových nástrojů!