Rozdíl mezi výcvikovým a proti štěkacím obojkem

Když se majitelé pokusí koupit obojky pro svého psa na trénink, jsou obvykle naštvaní odlišnou terminologií, která je jim předložena. Majitelé mohou být zejména zmateni mezi rozdíly, které existují mezi protištěkacím obojkem a výcvikovým obojkem. Každý ze zmíněných obojků má jiný účel a bude zásadní znát rozdíly mezi nimi, než se rozhodnete pro typ obojku, který chcete získat.

Protištěkací obojek

wolf-1365250_1280

Protištěkací obojek je v podstatě zařízení, které je speciálně navrženo tak, aby odvedlo pozornost psa od štěkání. Zejména existují tři různé způsoby, jak psa odvrátit. Je to buď vyslat Impuls, nastřík vody, vibrace, nebo vyslat ultrazvuk. Většinou bude obojek upozorňovat před podáním kteréhokoli z výše uvedených stimulů. U obojku existují obvykle různé intenzity úrovně impulsu. Obojky se používají pouze k nápravě chování psa, což zahrnuje i neoprávněné štěkání. Někdy se používají jak v armádě, tak i v různých jednotkách K9. Existuje však smíšená reakce na účinnost protištěkacích obojků. Pamatujte také, u protištěkacích obojků neexistuje žádný dálkový ovladač jako je u výcvikových obojků. Protištěkací obojek  aktivuje funkce automatický, u některých modelů lze nastavit citlivost na štěkání, stejně jako vibrace a intenzitu impulsu.

 

Výcvikový obojek

dog-training-5098572_1920

Výcvikové obojky, Impuls obojky nebo elektronické obojky. Rozdíl výcvikového obojku spočívá v tom, že Impuls můžete spustit na dálku pomocí dálkového ovladače a zvolit Impuls, vibrace nebo zvuk. To umožňuje větší pohodlí, pokud jde o výcvik psa a také to, aby pes vykonával různé povely, které chcete naučit. Výcvik na větší vzdálenost - výcvikové obojky většina vlastníků velmi preferuje, protože nad výcvikovým procesem je větší kontrola. Lze jej použít k nápravě různých typů nežádoucího chování. Majitel nebo trenér mohou obojek ovládat na dálku a pomocí různých tlačítek na dálkovém ovladači je k dispozici široká škála výcvikových nástrojů! Od řízení intenzity až po typ stimulu je tak vybaven pro výcvik všech psů